“Jā, bet tas jau ir tikai tev galvā.”

The Things Most Likely To Increase Your Risk Of Bipolar Disorder.

Un tieši šādas lietas liek man dusmoties uz apkārtējo pasauli – dusmoties par to, ka prāta slimības joprojām uztver ar smīnu, tās joprojām apspriež kā mītu, kā kaut ko, ko slaveni cilvēki izdomā, lai kļūtu “oriģinālāki”, “citādāki”. Kā kaut ko, ko nav vērts apsvērt ar zinātniskiem terminiem. Kaut ko, kur medikamentus tālak nav īsti vērts vairs attīstīt, jo tas tak viss tikai “galvā”.

Tieši tas jau to visu padara nopietnu – nevienai psiholoģiskai slimībai nevajag nosalušu degunu, slapjas zeķes ziemā vai radioaktīvo starojumu, lai uzsāktu savu postu. Tam vajag tikai apkārtējo pasauli, neveiksmes un sliktas sakritības. Vienai psiholoģiskai slimībai pietiek ar citu, lai tā varētu “aktivizēties”. Tai principā nevajag neko, tikai to “kas ir tavā galvā”. Un tikko tā uzsāk savu procesu, tā tevi var pārvēst par ieroci pašam pret sevi un apkārtējiem.

Vēl nesen, skatoties seriālu, redzēju amerikāņu reklāmu antidepresantam. Divas trešdaļas(!!) reklāmas laika tika izklāstīti visas briesmīgās blakusparādības. Jā, protams, ja aplūkojam tik vienkāršus medikamentus kā visām sievietēm somiņā esošais Ibumetin, tad tīrās šausmas pārskrien pāri par visām blakusparādībām. Bet atšķirība ir tā, ka tās parādīsies tikai 1 no 10 000 lietotāju. Turpretī, minētā antidepresanta nosauktās blaknes, kā asiņošana, migrēna, reiboņi, vemšana un visam par kroni – aktīvas pašnāvnieciskās tieksmes -, notiks 1 no 10 lietotājiem. Un tas tiek uzskatīts par pieņemamu un sabiedrībā izmantojamu līdzekli cīņā ar depresiju. Un kā pie velna vēl tiek joprojām pieļauts, ka ANTIDEPRESANTS var izraisīt un stimulēt depresijas bīstamāko simptomu – pašnāvnieciskas un sevis fiziskas savainošanas tieksmes?

Un, ja šīs slimības ar tik nopietnām sekām var tikt ierosinātas ar tik smieklīgi vienkāršiem cēloņiem kā “man šodien bija briesmīga diena”, kā var to neuztvert nopietni?!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s